Michálek

Michálkovi je 5 let a již od narození se o něj stará jeho babička. Byl mu diagnostikován hydrocefalus (ve svém důsledku způsobuje zmenšení objemu mozku), po speciální operaci, kdy došlo k zavedení tzv. shuntu (ke snížení mozkomíšního tlaku), se diagnóza změnila na microcefalus. Trpí epileptickými záchvaty, má centrální svalovou hypotonii a v roce 2011 mu byla zavedena sonda do žaludku, protože přestal přijímat stravu ústy.

Každý den s ním babička cvičí Vojtovou metodou a každý druhý den s ním jezdí rehabilitovat, nicméně Míša stále nechodí, nesedí ani nemluví - má těžkou mentální retardaci. Je to ale velký bojovník, rád se na své blízké směje. Míšovi pomáhá celá rodina, jeho teta studuje dokonce sociální péči, aby se o něj mohla v budoucnosti postarat.

Nadační fond Algo věnoval Michálkovi rehabilitační houpačka pro handicapované děti v ceně 6 705 Kč, která při rytmickém pohupování zároveň procvičuje rovnováhu dítěte a orientaci v prostoru. Michálek je podle informace babičky z této houpačky nadšený.