Pomohli jsme

Nela J. (2)

Nelince hned na počátku života v roce 2018 diagnostikovali poškození mozku. K tomu se přidaly další diagnózy: DMO, těžké poškození zrakových nervů, mikrocefalie (menší velikost hlavy a mozku) a epilepsii Westův syndrom.
Zjistit více arrow

Lydia H.

Lydia žije sama s dvěma dětmi v azylovém domě v Prostějově. Kvůli častým nemocem 4letého syna nemůže nastoupit do stálého zaměstnání. Ale i tak si našla brigádu, od 4-6 ráno uklízí, chlapce hlídá 13letá dcera.
Zjistit více arrow

Lenka V.

Lenka je v invalidním důchodu II. stupně s roztroušenou sklerózou. Trpí i na astma, nedoslýchavost, artróza a jiné. Žije sama se svým synem, manžel zemřel. Kvůli zhoršení zdravotního stavu musela opustit zaměstnání.
Zjistit více arrow

Majda A.

Majda trpí Spinální svalovou atrofií II. Typu. Na diagnózu se přišlo až po roce a půl od narození. V nemocnici následně zahájili léčbu lékem Spinraza, na který reagovala skvěle. Majdě se ulevilo, byla opět to usměvavé sluníčko, ale..
Zjistit více arrow

Barča P.

Bára se narodila o 3 měsíce dříve, dlouho bojovala o svoje místo na světě. Její diagnóza je DMO, spastická tripareza a další. Jezdí po rehab. pobytech, díky nimž je dnes v 21 letech schopná se postavit u opory, udělat v chodítku pár krůčků.
Zjistit více arrow

Eliška K. (2)

Eliška je 15letá slečna s neléčitelným genetickým syndromem Cri Du Chat. Eliška má kromě mentální retardace, mikrocefálie, hypotonie aj. i těžkou skoliózu.
Zjistit více arrow

Jan K. (2)

Osm hodin po porodu prodělal Honzík syndrom náhlého úmrtí, který díky zásahu lékařů přežil. Ale...
Zjistit více arrow

Monika Š.

Vše začalo před 3,5 lety, kdy se Monice během minuty změnil celý svět. Magnetická rezonance ukázala rozsáhlý nádor na mozku a následoval okamžitý převoz záchrankou do FN Brno...
Zjistit více arrow

Terezka P.

Terezka má diagnostikovaný atypický autismus, vývojovou dysfázii a těžkou mentální retardaci. Bohužel si nerozumí s dětmi ani se zvířátky. Špatně chodí, špatně jí, nechce se mazlit.
Zjistit více arrow

Hynek S.

Hyneček se ve 2,5 letech téměř utopil. Nyní je mu 11 let, je plně při vědomí, komunikuje očima, říká nene. Je zcela na plenkách a je ležáček. Začíná se vzpírat na rukách, točí se na bok, na bříško už to nedokáže.
Zjistit více arrow

Martina S.

Dcera Martiny bojuje se závažným neurodegenerativním onemocněním, jehož původ byl objasněn teprve v jejích 13 letech. Míša je zasažena těžkou formou vzácné genetické mutace ADECY5.
Zjistit více arrow

Tereza R.

Tereza je imobilní maminka dvouletého chlapečka. V současnosti má diagnostikované autoimunitní nervosvalové onemocnění myastenie gravis.
Zjistit více arrow

Anna D.

9letá Anička má kombinované postižení. Má psychomotorickou retardaci, těžkou zrakovou vadu, motoricky je velmi neobratná, má špatnou pohyblivost, je prostorově neorientovaná.
Zjistit více arrow

Adam M.

Adámek je již od narození nemocný. Ale až teď v šesti letech mu lékaři diagnostikovali vzácnou genetickou vadu. Prognóza je děsivá, ale je to velmi silný kluk a velká osobnost.
Zjistit více arrow

Eliška P.

Eliška se narodila předčasně a její problémy tím začaly. Ihned po narození jí diagnostikovali DMO, má problémy se zrakem i s chůzí. Má deformované plosky chodidel a problémy s koleny. K chůzi jí pomáhají speciální ortézy.
Zjistit více arrow

Nela J.

Nelince na počátku života v roce 2018 diagnostikovali poškození mozku. K tomu se přidaly další diagnózy: dětská mozková obrna, těžké poškození zrakových nervů, mikrocefalie (menší velikost hlavy a mozku) a epilepsii.
Zjistit více arrow

Artur Š.

Artur je neverbální – nerozumí lidské řeči, sám téměř nemluví, občas opakuje slova, aniž by chápal jejich význam. Nechápe čas a prostor, neví kolik je hodin. Nerozumí pojmu nebezpečí, nemá absolutně pud sebezáchovy.
Zjistit více arrow

Matěj a Jakub B.

Matěje a Jakuba již s námi znáte. Dvojčata se narodila v roce 2008 s diagnózou dětské mozkové obrny. Kluci stárnou a sílí, práce a manipulace s nimi je stále obtížnější.
Zjistit více arrow

Kateřina S.

Katčiny problémy začaly, když jí bylo 18 měsíců. Diagnóza Ehlers- Danlos (volné klouby a vazy) se ale s přibývajícím věkem stále zhoršuje. Katka zůstala na vozíku.
Zjistit více arrow

Sebastian M.

Sebík neměl dobrý start do života. Narodil se s kombinovaným postižením. Trápí ho trupová hypotonie (oslabení svalů), spastická diparéza - diparetická forma DMO (forma dětské mozkové obrny) a oční vada.
Zjistit více arrow

Jan K.

8 hodin po porodu prodělal Honzík syndrom náhlého úmrtí. Syndrom ale způsobil poškození mozku. Má značné problémy s hrubou i jemnou motorikou, se kterou mu velmi pomáhají neurorehabilitační terapie.
Zjistit více arrow

Anna B.

Aničku hned po narození resuscitovali. Měla krvácení do mozku do obou komor, které způsobilo extrémní poškození. Také krvácela do nadledvin, sekundární epilepsii a necelých 5 měsíců byla krmená přes sondu.
Zjistit více arrow

Fabián P.

8letý Fabián je od narození postižen těžkou mozkovou obrnou a dalšími přidruženými poruchami jako je mentální retardace atd. Dokáže se plazit po zemi, přetočit se na stranu a klečet na kolenou.
Zjistit více arrow

Jitka P.

Rodinu Jitky trápí existenční potíže. Má chronicky nemocné děti i manžela, který trpí silnou crohnovou nemocí.
Zjistit více arrow

Jan H.

Honzovi je 22 let. Má vzácný Angelmanův syndrom. Nechodí, leze jen po čtyřech, trpí skoliózou, deformity nohou. Nemluví, mentálně je na tom jak osmiměsíční dítě. Trápí ho navíc epilepsie.
Zjistit více arrow

Karolínka H.

Karolínka se narodila po bezproblémovém těhotenství, v termínu a úplně zdravá. Ve 3 týdnech onemocněla herpetickou encefalitidou (zánět mozku způsobený oparem). Několik měsíců bojovala v nemocnici o život.
Zjistit více arrow

Michaela A.

Michaela je maminka samoživitelka se 3 dětmi. Již třikrát byla nucena žít v azylovém domě a pokaždé, kdy už se nadechovala a vypadalo to, že život se konečně obrátí k lepšímu, přišlo vystřízlivění v podobě domácího násilí...
Zjistit více arrow

Štěpánka H.

Štěpánka je matka samoživitelka se 4 dětmi. Její partner ji psychicky i fyzicky týral. Bála se o svůj život, dlouho tento trestný čin nehlásila.
Zjistit více arrow

František D.

4letý František má DMO s postižením dolních končetin. Je celkově opožděný v psychomotorickém vývoji - zatím nemluví, leze po čtyřech, obchází nábytek, zkouší se pouštět opory a dělat své první samostatné krůčky.
Zjistit více arrow

Lukáš P.

Lukáš měl ve 39 letech nehodu na lyžích v Itálii, při které ochrnul od hlavy dolů (je kvadruplegik) a nyní se pohybuje pouze na mechanickém vozíku. 
Zjistit více arrow

Kačenka Z.

Kačenka s dvojčátkem Anežkou se narodily v 31. týdnu těhotenství. Kačenka byla s vývojem oproti své sestřičce i dalším vrstevníkům velmi pozadu. V 1. roce bylo Kačence diagnostikováno DMO spastická disparesa.
Zjistit více arrow

Eliška Kr.

Eliška je 15letá slečna s neléčitelným genetickým syndromem Cri Du Chat. Eliška má kromě mentální retardace, mikrocefálie, hypotonie aj. i těžkou skoliózu.
Zjistit více arrow

Vendula M. (2)

Paní Vendule jsme již pomáhali v roce 2021, začátkem letošního roku se na nás znovu obrátila s velkou prosbou. Zničili se jí brýle, bez kterých je téměř slepá. Paní Vendula je hendikepovaná maminka se synem s ADHD ve střídavé péči.
Zjistit více arrow

Irena F.

Paní Irena je invalidní důchodkyně, která je odkázána na pomoc syna při zvládání základních životních potřeb. V exteriéru se pohybuje na el. vozíku. Paní Irena prodělala v roce 2020 covid, její zdravotní stav se zhoršil.
Zjistit více arrow

Jiří R.

Jiří má vrozenou vývojovou vadu nervového systému, v praxi je imobilní, inkontinenční - plně odkázaný na pomoc druhé osoby. Jiřík začal v dospělosti růst pouze na levé straně, čím vznikla velmi velká skolióza páteře, rotace pánve atd.
Zjistit více arrow

Miriam B.

Mirinka se narodila po velmi dlouhém, náročném a vyčerpávajícím porodu, který nakonec skončil akutní sekcí. Několik minut nedýchala a nebilo jí srdíčko. Což na ní bohužel zanechalo následky.
Zjistit více arrow

Jitka A.

Jitka je po mozkové obrně, jejímu synovi diagnostikovali leukemii. Aby byli v čistém prostředí, přestěhovali se z podnájmu do chaloupky po tatínkovi.
Zjistit více arrow

Ondřej M.

Ondra v 6 m onemocněl zánětem mozku. Následkem této smrtelné nemoci trpí Ondra psychomotorickou retardací, sekundární epilepsií, dětským autismem a ADHD, svalovou hypotonií.
Zjistit více arrow

Lilly A.

Lillynka má mutaci genu SCN1A, způsobující syndrom Dravetové. K tomu těžké ADHD, PAS - poruchu autistického spektra, specificky narušený vývoj řeči a lehkou až středně těžkou mentální retardace...
Zjistit více arrow

František T.

Františka museli pár vteřin po narození resuscitovat. Odumřela mu 1/4 mozku. Prognóza lékařů byla - dejte ho do ústavu, bude z něho nemohoucí ležák (v současné době (3,5 roku) Fanda chodí s oporou o jednu ruku).
Zjistit více arrow

Martina B.

Martina má tři syny, nejstarší z nich je v ústavní výchově. Mladší dva má v péči. V listopadu 2021 jí byl odebrán příspěvek na péči na prostředního syna a Martina se dostala do dluhu na nájmu. Nyní je se syny v azylovém domě.
Zjistit více arrow

Renata J.

Renata je pěstounka svého 8letého vnuka Adámka. Byl jí svěřen do péče, když se léčil v Brně na dětské onkologii. Chlapec pak ztratil zrak, ale operace a brýle naštěstí oko zachránily. Adámek chodí teprve do MŠ, má navíc i ADHD.
Zjistit více arrow

Petra K.

Petra je samoživitelka v invalidním důchodu. Její dcera trpí těžkou epilepsií. Dostaly se do těžké finanční situace, navíc se musely přestěhovat. Požádaly nás o finanční pomoc, kterou využily na nákup nábytku do nového domova.
Zjistit více arrow

Pavlínka Č.

Pavlínka měla hned po narození velké problémy se spánkem. Má vzácný mikrodeleční syndrom PHELAN MCDERMID, poruchu autistického spektra, ADHD, poruchu spánku, absenci řeči. Ve 3 letech je plně na plenkách a špatně vidí.
Zjistit více arrow

Martin S.

Martin se narodil s diagnózou rozštěp páteře. I přes operace mu zůstal vážný tělesný handicap. Zejména pohyb venku je pro něj velmi komplikovaný.
Zjistit více arrow

Lucie M.

Lucie je maminka 5leté Emmičky, a už 15 let bojuje s roztroušenou sklerózou. Poslední rok se její nemoc zhoršila. Mladá žena téměř nevidí na levé oko, trpí bolestmi, ztratila cit v nohách.
Zjistit více arrow

Martina D.

Maminka Martina trpí cukrovkou 2. st a má vysoký tlak. Je samoživitelka. Její pracovní zařazení je omezené, peněz se nedostává.
Zjistit více arrow

Anna M.

Anna je upoutána na invalidní vozík s diagnózou DMO. A to kvůli narození ve 30. týdnu, kdy vážila pouhých vážila 740 gramů. Přes boj o holý život a nemálo operací to nevzdala...
Zjistit více arrow

Eva Z.

26letá Eva je maminka ročního chlapečka se srdeční vadou. V životě neměla štěstí na muže (domácí násilí, partnerovy dluhy). Vyhlásila osobní bankrot, poctivě splácí. Stát nepomáhá, dvě zaměstnání nestačí...
Zjistit více arrow

Jakub a Matěj B.

Maminka dvojčat Matěje a Jakuba se na nás obrátila opakovaně. Chlapci se narodili v roce 2008. Od začátku měli problémy s krmením, později byla oběma dvojčatům diagnostikována dětská mozková obrna.
Zjistit více arrow

Daniel J.

Daniel je oběť letošního tornáda na Moravě, s rodinou přišel o střechu nad hlavou a všechny osobní věci. Od státu pomoc nedostali a štěstí se k nim otočilo zády. Požádal nás o jakoukoli podporu.
Zjistit více arrow

Markéta Z.

Markéta je matka samoživitelka, která vychovává 3letého syna Jakuba. Požádala nás o pomoc s nákupem vánočního dárku pro syna.
Zjistit více arrow

Věra H.

Paní Věra je matka samoživitelka, která má v péči 3 malé děti. Všechny 3 mají ADHD. Dostala se do finančních potíží a neměla na zaplacení školného pro děvčata. Požádala nás o finanční příspěvek na školné a na nákup dárků pro děti k Vánocům.
Zjistit více arrow

Vendula M.

Paní Vendula se na nás obrátila opakovaně. Měla velké problémy se zaplacením nájemného kvůli koronaviru, a také nás požádala o dárek pro syna k Vánocům. Paní Vendula je hendikepovaná maminka se synem s ADHD ve střídavé péči.
Zjistit více arrow

Rozálie F.

Rozálka měla hned po narození zdrav. komplikace: problémy s dýcháním, přijímáním potravy. Byla jí diagnostikována myotonická dystrofie I. typu. Pravidelně cvičí Vojtovu metodu, orofaciální stimulaci, jezdí na hippoterapie.
Zjistit více arrow

Toník L.

Toník se narodil s těžkou atrofií mozk. trámce, což se projevuje především opožděným psychom. vývojem. Prognózy jsou nejisté - od neschopnosti chodit a mentální retardace, příp. neschopnosti tělesné neobratnosti a učení atp.
Zjistit více arrow

Artur Š.

Artur nerozumí lidské řeči, sám téměř nemluví, občas opakuje slova, aniž by chápal jejich význam. Nechápe čas a prostor, neví kolik je hodin, jak dlouhá uběhla doba. Nerozumí pojmu nebezpečí, nemá absolutně pud sebezáchovy.
Zjistit více arrow

Eliška K.

Eliška je krásná 14 letá slečna s neléčitelným genetickým syndromem a dalšími vážnými komplikacemi. Operace nejsou možné, a tak poctivě cvičí pod dohledem terapeutů.
Zjistit více arrow

Nicolas F.

Nicolas bojoval celý první rok života o své místo na zemi. Z těžkého příchodu na svět má DMO, syndrom krátkého střeva, rozštěp páteře, těžkou mentální retardaci, epilepsii. Je na vozíčku, který částečně dokáže sám ovládat, nemluví.
Zjistit více arrow

Adam M.

Adámek je již od narození nemocný. Ale až v šesti letech mu lékaři diagnostikovali vzácnou genetickou vadu. Prognóza je děsivá, ale je to velmi silný kluk a velká osobnost.
Zjistit více arrow

Karolína H.

Karolínka ve 3 týdnech věku onemocněla zánětem mozku způsobeným oparem. Několik měsíců bojovala o život. Svůj boj sice vyhrála, ale s dost ošklivými následky. Kájinka je úplný ležáček, je zcela závislá na pomoci druhých.
Zjistit více arrow

Vendula

Vendula je hendikepovaná maminka se synem s adhd ve střídavé péči, která se kvůli koronaviru dostala do těžké životní situace.
Zjistit více arrow

Matýsek K.

Matýskovi při vyšetřeních v porodnici nemohli lékaři najít jednu ledvinu, od 4. měsíce pak následovala jedna komplikace za druhou. Z usměvavého miminka najednou byla hadrová panenka, která téměř na nic nereagovala.
Zjistit více arrow

Michaela

Michaela onemocněla silnou rakovinou vaječníku. Pobírá invalidní důchod 3 stupně, ze kterého živí 4 letého syna a maminku.
Zjistit více arrow

Pavel

Pavel od narození trpí dětskou mozkovou obrnou (má postiženy horní i dolní končetiny) a je odkázán na mechanický vozík případně berle.
Zjistit více arrow

Mareček

Mareček trpí těžkou mentální retardací, poruchou řeči a autismem a je bohužel kvůli své nemoci těžko zvladatelný a potřebuje od své rodiny nepřetržitý dohled a péči.
Zjistit více arrow

Karolínka

O Karolínce jsme vám psali již dvakrát. Máme velkou radost, že krásně roste a že se její stav částečně zlepšuje. Nyní potřebuje usnadnit koupání a hygienu.
Zjistit více arrow

Nicolas

Nicolas má ochrnutou pravou polovinu těla. S rostoucím věkem došlo k dalšímu projevu poškození mozku. Nicolas se začal potýkat s častými nočními epileptickými záchvaty, více projevuje i porucha pozornosti a řeči. 
Zjistit více arrow

Marek

Marek zůstal po zákeřném přepadení před 6 lety zcela nemohoucí - nevidí, nemluví, ani nechodí. Stará se o něj maminka a bratr.
Zjistit více arrow

Adéla

Adélka se narodila v roce 2010 jako krásné a zdravé miminko. O dva roky později jí lékaři diagnostikovali hypoplazii mozečku a centrální hypotonický syndrom.
Zjistit více arrow

Zuzana

Zuzana je po DMO, kvadruparetická forma, mentální retardace, je po 4 ortopedických operacích, má epilepsii a poruchu řeči. 
Zjistit více arrow

Jiřík

Jiřík má vrozenou vývojovou vadu nervového systému, v praxi je imobilní, inkontinenční.
Zjistit více arrow

Jitka

Jitce, mamince dvanáctiletého chlapce, byla po několikatýdenních atacích migrény a po absolvování mnoha vyšetření diagnostikována tzv. Aneuryzma neboli výduť mozkových tepen.
Zjistit více arrow

Sofie

Sofie je od narození na vozíku. Má skoliózu a i propadlý hrudník na levé straně – kácí se doprava.
Zjistit více arrow

Vítej…, o.p.s.

Obecně prospěšná společnost Vítej… nabízí chráněné bydlení pro dospívající a dospělé osoby s autismem.
Zjistit více arrow

Violka

Violka se narodila s těžkou neléčitelnou metabolickou vadou zvanou neketotická hyperglycinémie.
Zjistit více arrow

Viktorka

Viktorce je 12 let a narodila se s těžkým poškozením, má genetickou vadu 3. chromozomu.
Zjistit více arrow

Tomášek

Tomášek se narodil 19. 4. 2005 jako těžce nedonošené dítě v 31. týdnu a vážil 1200g.
Zjistit více arrow

Terezka

Terezka má od narození dětskou mozkovou obrnu, která byla způsobena tím, že při porodu došlo k vdechnutí plodové vody.
Zjistit více arrow

Tadeášek

Tadeášek se narodil 24.8.2007 vzhledem k nedostatku kyslíku při porodu s diagnózou DMO.
Zjistit více arrow

Péťa

Petr je chlapec, který se po zdárném porodu po šesti týdnech ocitl na pokraji smrti.
Zjistit více arrow

Péťa

Péťovi je 11 let. Je nevidomý, tělesně omezený v důsledku amputace pravé nohy.
Zjistit více arrow

Pepa

Pepovi je 9 let, ale mentálně je na úrovni dvouletého dítěte. Trpí vzácnou genetickou nemocí.
Zjistit více arrow

Nikolka

Nikolka se narodila 9.10.2012 a už od narození měla zdravotní problém ekvinovarus na levé nožičce.
Zjistit více arrow

Nicolas

Nicolas se narodil 30. 4. 2013. Hned v prvním týdnu života musel podstoupit operaci mozku.
Zjistit více arrow

Nadání a dovednosti, o.p.s.

Děti v dětských domovech mají o životě, který je v budoucnosti čeká, zkreslené informace.
Zjistit více arrow

Monika

Monika je čtrnáctiletá dívka, která je od svých šesti let v pěstounské péči.
Zjistit více arrow

Míša

Míša je žákyní 9. ročníku praktické třídy ZŠ Opočenská v Dobrušce.
Zjistit více arrow

Miroslav

Pan Miroslav prodělal dětskou mozkovou obrnu s postižením pravostranných končetin.
Zjistit více arrow

Michálek

Michálkovi je 5 let a již od narození se o něj stará jeho babička. Byl mu diagnostikován hydrocefalus.
Zjistit více arrow

Michal Miloš a Alexandra

Michal Miloš (3 roky) a Alexandra (5 let) jsou oběti domácího násilí.
Zjistit více arrow

Matýsek

Matěj se narodil předčasně v 25 týdnu těhotenství. Díky předčasnému porodu má oční vadu.
Zjistit více arrow

Mateřská, základní a střední škola pro sluchově postižené

Škola je komplexem, pod jehož střechou se setkávají sluchově postižení od předškolního věku až do dospělosti.
Zjistit více arrow

Matěj a Kuba

Matěj a Kuba se narodili v roce 2008. Od začátku měli problémy s krmením.
Zjistit více arrow

Matěj

Matýskovi je rok a půl a je těžkém úrazu hlavy. Jeho rodiče se rozhodli pečovat o něj v domácím prostředí.
Zjistit více arrow

Maruška

Maruška se se narodila v dubnu 1986, porod byl dlouhý, tři dny uměle vyvolávaný.
Zjistit více arrow

Maruška

Maruška se narodila 5. 5. 2002 císařským řezem z důvodu zástavy srdce.
Zjistit více arrow

Markétka

Markétka se narodila 14. 1. 2014 z důvodu zástavy srdce císařským řezem.
Zjistit více arrow

Markéta

Markétce je třináct let, potvrzenou diagnózu Rettův syndrom má od 2,5 let.
Zjistit více arrow

Marek

Marek byl v roce 2013 přepaden dvěma muži. Byl zákeřně bodnut do krku, ztratil 3 litry krve.
Zjistit více arrow

Lenka, Martin a Evžen

Rodiče těchto tří dětí (16, 13, 7) se vzhledem ke ztrátě zaměstnání a nemoci ocitli v hmotné nouzi.
Zjistit více arrow

Ladislav

Pan Ladislav se narodil v roce 1927 a žije v domě Pečovatelské služby v Praze 5.
Zjistit více arrow

Kristýnka

Kristýnka je 12letá holčička, která má dětskou obrnu. Nemoc jí byla diagnostikována 4 měsíce po jejím narození.
Zjistit více arrow

Karolínka

Karolínka se narodila 21.3.2014 po bezproblémovém těhotenství i porodu jako třetí holčička do rodiny.
Zjistit více arrow

Jaroslav

Pan Jaroslav má tumor na mozku, je po operaci, chemoterapii a radioterapii. Je na invalidním vozíku.
Zjistit více arrow

Janko

Janko, kterému je nyní 20 let, se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Skončil na invalidním vozíku.
Zjistit více arrow

Dušan

Dušan Vavrek se narodil 28. 2. 1999 v Olomouci. V raném dětství vyrůstal v kojeneckém ústavu v Olomouci.
Zjistit více arrow

Dominika

Dominika je 8 letá slečna, které byla v 18 měsících diagnostikována nemoc JIA (juvielní idiopatická artritida).
Zjistit více arrow

Dianka

Dianka je čtrnáctiletá dívka, narodila se 21. 5. 1999. Je ale od narození postižená.
Zjistit více arrow

Dětský domov Pyšely

Zřizovatelem Dětského domova Pyšely je Středočeský kraj. Jde o dětský domov rodinného typu.
Zjistit více arrow

Dětské centrum Strančice

Jedná se o specializované dětské zařízení s ambulantní a pobytovou částí.
Zjistit více arrow

Davídek

Davídkovi je 15 let, ale vývojově odpovídá stáří půl roku. Jeho diagnózy jsou onemocnění CNS.
Zjistit více arrow

David

David, který se narodil před devíti lety v Havířově, trpí ADHD s těžkou agresivitou.
Zjistit více arrow

David

David je šestiletý chlapec, který trpí od narození mozkovou obrnou, epilepsií a dalšími zdravotními problémy.
Zjistit více arrow

Člověk v tísni, o.p.s.

V sobotu 25.dubna 2015 zasáhly rozsáhlé oblasti Nepálu otřesy, které byly podle seismologů nejsilnější za posledních 80 až 100 let.
Zjistit více arrow

Centrum dětí a mládeže Teen Challenge Praha

Jde o křesťanské zařízení, které poskytuje služby ohroženým dětem a mladým lidem již od roku 2001.
Zjistit více arrow

Adélka

Adélka je tříletá holčička s vrozeným tělesným postižením, které se projevilo až v průběhu jejího motorického vývoje.
Zjistit více arrow