Blog

Úvodní obrázek
Nadační fond v roce 2023

V roce 2023 jsme rozdělili částku 140 944 Kč mezi 12 klientů v nouzi. Přispěli jsme například na rehabilitační pobyty v Centru Hájek, Ostravě a centru Mirákl, či na rehabilitaci u klienta doma. Pomohli jsme s nákupem domácího spotřebiče a ve spolupráci se sociálními pracovnicemi jsme pomohli maminkám se zaplacením školkovného, obědů a s nájmem v městské ubytovně. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Co udělá zdravotní hendikep s náklady a příjmy domácnosti a jak z toho ven?

Potýkat se se zdravotním hendikepem je náročné na mnoha úrovních. Především na té psychické. Pokud se vám přihodilo neštěstí a jste zároveň hlavou rodiny, přibývá vám bohužel další starost v podobě toho, jak udržet životní úroveň celé domácnosti. Ale nebojte se, jako každý problém, i tenhle se dá vyřešit! Proto jsme pro vás připravili přehled toho, na jaké příspěvky a jiné formy podpory máte nárok. 

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Chudé děti, které vyrostly aneb krize péče po 18. narozeninách

V Česku žije pod hranicí chudoby téměř jeden milion osob. Problémy s nízkými příjmy mají zejména osamělé ženy nad 65 let a samoživitelky (či samoživitelé). U samoživitelek je situace komplikovanější v okamžiku, kdy dítě dovrší 18 let věku. Znamená dosažení plnoletosti naprostou sociální krizi, nebo je možné požádat stát o další dávky?

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Co všechno Nadační fond Algo v roce 2021 dokázal a jak můžete pomoci i vy

Pomáhat je radost. To je heslo, kterým se v Nadačním fondu Algo řídíme. Není totiž hezčí pocit, než když víte, že se díky vám někdo má dobře. Že jste někomu pomohli žít lépe, ušetřili mu starosti, nebo mu dokonce prodloužili život. Proto se nyní ohlédneme za rokem 2021, shrneme, koho všeho jsme měli možnost finančně podpořit a na závěr vám prozradíme, jak můžete pomáhat i vy.

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Jak požádat o dávky v případě, že se staráte o nemocné rodiče

Potkala vás nepřízeň osudu, ale vy jste se rozhodli, že jí budete čelit. Rozhodli jste se, že svoje rodiče neumístíte do zařízení pro seniory, ale budete o ně pečovat doma. Cítíte, že jste se rozhodli správně, ale víte, že péče o rodiče nad 80 let je finančně i časově náročná. Slyšeli jste však už o tom, že máte nárok na příspěvek na péči o seniora i právo na úpravu pracovní doby? Přečtěte si, jak se vyznat ve složitém systému dávek a nároků!

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Překážky chudých a nemocných dětí

Problém chudoby a nemocí se netýká pouze dětí ze zemí tzv. třetího světa. S dětskou chudobou se musí potýkat všechny země a ani Česká republika není výjimkou. Téma chudoby nejen dětí začalo více rezonovat společně s pandemií koronaviru. A není se čemu divit. Právě v důsledku pandemie může do chudoby nově upadnout až 35 000 dětí. Jak se žije chudým a nemocným dětem si přiblížíme v dnešním článku. Statistiky odhadují, že se v Česku momentálně nachází až 100 000 chudých dětí.

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Kdy a jak požádat o zvýšení výživného ve 3 jednoduchých krocích

Nestačí vám už výživné na pokrytí nákladů spojených s výchovou dítěte? Nachází se vaše dítě ve věku, kdy se jeho potřeby proměňují a nedokážete je finančně pokrýt? Nezoufejte. Můžete si požádat o zvýšení výživného, aby se vašemu rozpočtu alespoň trochu ulevilo. Jak a kdy o zvýšení výživného požádat se dozvíte v dnešním článku.

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Naposledy jsme pomohli...

Jsme moc rádi, že můžeme pomáhat těm, kteří si sami pomoci nemohou. Každá pomoc totiž znamená naději na lepší život. Představujeme vám další bojovníky, kterým jsme poskytli finanční prostředky na zlepšení kvality každodenního života.  

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Velký průvodce alimenty: Kolik a kdy dostanete?

Nezřídka se stává, že rodič zůstane se svým dítětem či dětmi sám. V takovém případě má nárok na alimenty neboli výživné od povinného rodiče, tedy od toho, který dítě nemá svěřené ve své péči. V dnešním článku se podíváme, kdy a kolik můžete na výživném na dítě dostat. 

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Co udělal koronavirus s chudobou v Česku

Jedním ze zásadních dopadů pandemie koronaviru je extrémní nárůst chudoby a nerovnosti. Počet lidí žijících v chudobě se v roce 2020 celosvětově zvýšil o půl miliardy.

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Státní podpora pro matky samoživitelky: Na které dávky máte nárok

Matky samoživitelky to v dnešním světě nemají jednoduché. Naštěstí existuje řada rodičovských dávek, o které mohou žádat. Jedná se o dávky, které spadají pod sociální podporu, pomoc v hmotné nouzi nebo nemocenské pojištění. O řadu příspěvků lze požádat i zdravotní pojišťovnu a tím ulehčit rodinnému rozpočtu. V dnešním článku si některé z dávek představíme.

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Tisíc korun na měsíc na jídlo: S čím se potýkají matky samoživitelky a jak jim můžete pomoc?

Představte si, že by pro vás hroznové víno či vstupenky do kina byly nedosažitelnou komoditou. Přečtěte si, jaká je situace matek samoživitelek v ČR a jak jim můžete pomoc.

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Giving Tuesday letos již 1. prosince

Již za dva týdny, a to 1. prosince 2020, se na Giving Tuesday můžete připojit k lidem z celého světa a vykonat bezpočet dobrých skutků. 

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Podpořte Nadační fond Algo přes Givt

Nakupujete občas na internetu? Zkuste to přes Givt.cz a zároveň podpořte Nadační fond Algo. Vše zcela zdarma!

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Ukliďme svět, ukliďme Česko

Chcete aktivně pomoci uklidit Vaše okolí? Zapojte se 6. 4. 2019 do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Stravenky z roku 2018

Stravenky z roku 2018 mohou až do konce února ještě pomoci - v potravinové bance!

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Víte, že poskytnutý peněžní dar si můžete odečíst od základu daně?

Od základu daně mohou fyzické i právnické osoby odečíst hodnotu poskytnutých bezúplatných plnění.

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Novoročeky pomáhají

Blíží se 6. ročník Novoročenek, které pomáhají. Projekt podporuje dospělé lidi s mentálním znevýhodněním - klienty Společnosti DUHA. Ti malují krásné obrazy, které si kupují společnosti či jednotlivci.

Přečíst celé arrow
Úvodní obrázek
Pomáhat může kdokoli a jakkoli

Pomáhat můžete lidem, kteří jsou bez domova, nemohoucí nebo jakkoli jinak znevýhodněni.

Přečíst celé arrow